Biegiem po Dynię po raz drugi

W sobotę 15 października w Gminie Lesznowola odbył się już po raz drugi Bieg po Dynię. To jedna z najciekawszych imprez biegowych powiatu piaseczyńskiego. Startują w niej zawodnicy nie tylko z gminy , czy powiatu, ale z całej Polski. Jego dużą zaletą jest to, że mogą startować w niej całe rodziny, a to sprawia, że cieszy się on dużą popularnością.
Oficjalnego otwarcia imprezy biegowej dokonała Pani Wójt Maria Jolanta Batycka – Wąsik wraz z Radnymi oraz Dyrektorem Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Panem Rafałem Skorkiem.
Pierwsze startowały dzieci ( 178 osób), które na mecie otrzymały pamiątkowe medale. Dystans, który miały do pokonania w różnych kategoriach wiekowych wynosił od 300 do 1000 metrów. Stadion przy ZSP w Lesznowoli odwiedziła liczna grupa 28 uczniów ze szkoły w Mrokowie, którzy podjęli wyzwanie biegowe. Swoje indywidualne nagrody zdobyło dwóch reprezentantów szkoły : Marcel Gruchała i Eryk Rudecki, w których ręce powędrowały statuetki za dwa pierwsze miejsca na dystansie 1000 metrów.
236 biegaczy Biegu Głównego na dystansie 5 km, wiodącym po gminnych drogach wystartowała Pani Wójt Maria Jolanta Batycka – Wąsik. Pomimo dość trudnych warunków i przenikliwego wiatru impreza przebiegła sprawnie, a zadowoleni uczestnicy z uśmiechem na twarzy oraz w pomarańczowych koszulkach, opuścili Stadion Lekkoatletyczny w Lesznowoli.
Zwycięzcami zostali:
Wśród Pań, pierwsze miejsce zajęła Amelia Czerwińska z Warszawy, drugie Paulina Pawłowska z Lublina, zaś trzecie miejsce Elżbieta Styczyńska z Łodzi.
Z najlepszym czasem wśród Panów przybiegł Mateusz Dębski z Radomia, zaraz po nim na mecie pojawił się Michał Bernardelli z Warszawy, a ostatnie miejsce podium czekało na Krzysztofa Wasiewicza z Piaseczna.
Po wyczerpującym biegu na wszystkich zmęczonych biegaczy czekała pyszna zupa dyniowa i swojski bigos, przygotowane przez organizatorów imprezy.

Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne na www.biegpodynie.pl.

Równolegle z imprezą biegową odbywało się Lesznowolskie Święto Dyni. Przeprowadzone zostały konkursy na Największą Dynię oraz Najładniej Pomalowaną Dynię. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość zakupienia wyjątkowych dyń i warzyw, które sprzedawane były na specjalnych stoiskach. Dla dzieci przygotowane były ciekawe atrakcje: najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego zamku, nieco starsi brali udział w grach i zabawach dyniowych. Na wszystkich czekały nagrody oraz pokaz baniek mydlanych puszczanych z dyni.

Bieg po Dynię w dobrym stylu przeszedł do historii, gratulujemy wszystkim uczestnikom
i zapraszamy za rok.

Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli  oraz Dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli za pomoc w organizacji Biegu.

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X