Biegiem po Dynię po raz trzeci

W sobotę 14 października w Gminie Lesznowola odbył się już po raz trzeci Bieg po Dynię.
W imprezie startują zawodnicy nie tylko z naszej gminy, czy powiatu, ale z całej Polski.

Już od godziny 9.30 stadion w Lesznowoli zaczął zapełniać się pomarańczowymi koszulkami.
Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Wójt Maria Jolanta Batycka – Wąsik.
Początek imprezy biegowej inaugurował również pierwszy dzień walki z niedożywieniem w Polsce i akcję Dzwonek na obiad. Część środków z wpłat uczestników biegów zostało przeznaczone na ten szczytny cel.
Jak co roku w roli spikera wystąpił Tomasz Brzeziński, który swym głosem zagrzewał zawodników do biegu.

Pierwsze wystartowały dzieci (244 osób), które na mecie otrzymały pamiątkowe medale. Dystans, który miały do pokonania w różnych kategoriach wiekowych wynosił od 300 do 1000 metrów. Stadion przy ZSP w Lesznowoli odwiedziła, już po raz kolejny liczna grupa  35 uczniów ze szkoły w Mrokowie, którzy podjęli wyzwanie biegowe. Swoje indywidualne nagrody zdobyło trzech reprezentantów szkoły: Makuch Tommy i Lee Khanh, w których ręce powędrowały statuetki za pierwsze i trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów oraz Piotr Zborowski z wynikiem 2 miejsca na dystansie 300 metrów.

212 biegaczy Biegu Głównego na dystansie 5 km, wiodącym po gminnych drogach wystartowała Pani Wójt Maria Jolanta Batycka – Wąsik. Dziękujemy firmie MITCAR – sponsorowi imprezy, za udostępnienie samochodu, który poprowadził naszych zawodników Biegu Głównego. W tym roku pogoda dopisała,a impreza przebiegła sprawnie. Zadowoleni uczestnicy z uśmiechem na twarzy oraz w pomarańczowych koszulkach, opuścili Stadion Lekkoatletyczny w Lesznowoli.

Zwycięzcami zostali:
Wśród Pań, pierwsze miejsce zajęła Marta Jusińska z Warszawy, drugie Aleksandra Płocińska z Konstancina Jeziorna, zaś trzecie miejsce Joanna Tomczak z Warszawy.
Z najlepszym czasem wśród Panów przybiegł Mateusz Dębski z Radomia, zaraz po nim na mecie pojawił się Adam Stec z Lublińca, a ostatnie miejsce podium czekało na Tomasza Szala z Nowej Iwicznej.
W tym roku w związku z Dniem Edukacji Narodowej, który przypadał właśnie 14 października, organizator utworzył nową kategorię „Nauczycieli”. W Biegu Głównym wystartowało 5 nauczycieli Wychowania Fizycznego ze szkół w Gminie Lesznowola.
Wśród Pań najlepsza okazał się Patrycja Detlaff z SP w Mrokowie, a druga na podium stanęła Magdalena Woźniak z ZSP Lesznowola.
Wśród Panów na  podium kolejno uplasowali się: 1 miejsce Łukasz Topyła z SP Łazy,
2 miejsce Tomasz Sklaski z SP Mroków i 3 miejsce Kamil Strzałkowski z ZSP Lesznowola.
Po wyczerpującym biegu na wszystkich zmęczonych biegaczy czekała pyszna zupa dyniowa i swojski bigos, przygotowane przez organizatorów imprezy.
Nowością tegorocznego Biegu po Dynię  była możliwość odnalezienia się na zdjęciach po numerze startowym dzięki aplikacji PIC2GO oraz opublikowania ich na swoim profilu na Facebook.
Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne są na www.biegpodynie.pl.

Równolegle z imprezą biegową odbywało się Lesznowolskie Święto Dyni. Przeprowadzone zostały konkursy na Największą Dynię oraz Najładniej Pomalowaną Dynię. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość zakupienia wyjątkowych dyń i warzyw, które sprzedawane były na specjalnych stoiskach.

Bieg po Dynię w dobrym stylu przeszedł do historii, gratulujemy wszystkim uczestnikom  i zapraszamy za rok.
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli  oraz Komisariatowi Policji w Lesznowoli, za zabezpieczenie trasy i zapewnienie bezpieczeństwa biegnącym.
Składamy podziękowania Dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli za pomoc w organizacji Biegu, a także opiece medycznej IZI -MED., która czuwała nad naszymi zawodnikami.

 

12345678910111213141516171819202122232425262728293031

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X