Badminton Mroków/Zamienie

Mroków

Treningi Prowadzi: Jarosław Suwała

Posiada 16 letnie doświadczenie trenerskie na arenie krajowej i międzynarodowej. Obecnie pracuje jako koordynator juniorskich Kadr Narodowych oraz jako trener Kadry Narodowej Juniorów w Polskim Związku Badmintona.

W przeszłości pełnił funkcje trenera Kadry Narodowej do lat 15, trenera KadryNarodowej do lat 17 i trenera Kadry Narodowej do lat 19. Pracował jako asystent trenera głównego Kadry Narodowej Elity. W swoim trenerskim dorobku posiada  medale Mistrzostw Polski wkategoriach juniorskich jak również brązowy i srebrny medal Mistrzostw Europy do lat 17.

W latach 1016 / 2018 prowadził swój klub w Ekstralidze Badmintona.

W 2014 roku założył Akademię Trenerską Badmintona, która zajmuje się szkoleniem kadr trenerskich w zakresie ABC Badmintona. Ponadto posiada specjalizację Instruktor Badmintona oraz Trener Badmintona.

Warto wspomnieć, że Pan Jarosław jest współautorem publikacji „Trener Badmintona poziom 1” oraz wielu programów rozwoju badmintona.

Obecnie prowadzi swoją działalność mającą na celu propagowanie badmintona na każdym poziomie oraz w każdym wieku.

Zamienie

Zapraszamy mieszkańców Gminy Lesznowola na zajęcia z badmintona, które odbywają się w hali Centrum Sportu w Zamieniu przy ulicy Waniliowej 7.

Treningi prowadzi Pan Mariusz Nogal – mieszkaniec Gminy Lesznowola, doświadczony trener i zawodnik, który swoją przygodę z badmintonem rozpoczął w wieku 10 lat i trwa ona nieprzerwanie już 22 lata.

Pan Mariusz jest wychowankiem klubu MKS Garwolin i obecnie również go reprezentuje jako czynny zawodnik. W latach 2009 – 2014 reprezentował klub AZS-UWM Olsztyn w rozgrywkach ekstraklasy badmintona zdobywając 4 miejsce w lidze.  W sezonie 2019-2020 w grze mieszanej był liderem list rankingowych Elity Polskiego Związku Badmintona. Obecnie może się poszczycić brązowymi medalami Mistrzostw Polski Seniorów w grze pojedynczej i podwójnej. Ponadto jest aktualnym mistrzem Polski Instruktorów i Trenerów w grze mieszanej oraz vice mistrzem w grze pojedynczej.

W 2016 roku uzyskał uprawnienia Instruktora Badmintona certyfikowane przez PZBad.

 

ZAPRASZAMY

X