Otwarcie obiektów sportowych – aktualizacja 4.05.2020

[AKTUALIZACJA 4.05.2020]

W związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń przez Rząd RP z powodu COVID-19 Centrum Sportu w Gminie Lesznowola informuje, że jesteśmy na etapie przygotowania otwarcia części obiektów sportowych zgodnie z zasadami bezpieczeństwa użytkowników oraz obsługi.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

 

Zgodnie z zapowiedziami Pana premiera Mateusza Morawieckiego, od 4 maja 2020 roku, będzie można korzystać z niektórych obiektów sportowych. W trakcie konferencji prasowej, premier powiedział, że otwarte zostaną stadiony sportowe, boiska szkolne, pola golfowe, strzelnice, tory łucznicze, gokartowe, wrotkarskie i rolkowe, stadniny koni czy korty tenisowe oraz infrastruktura dla sportów wodnych: aren pozwalających na uprawianie sportów na otwartej przestrzeni.

Na boiskach i stadionach będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 6 osób, na kortach tenisowych maksymalnie 4 osoby na kort tenisowy, a na sprzęcie do sportów wodnych maksymalnie 2 osoby. Pojawia się jednak dużo pytań interpretacyjnych. Dlatego, w celu uszczegółowienia zasad korzystania z obiektów sportowych w naszej gminie, należy zaczekać do pojawienia się rozporządzenia Rady Ministrów w tej sprawie.

Prosimy śledzić naszą stronę. Na bieżąco będziemy umieszczać najważniejsze wiadomości.

Więcej o sportowej rzeczywistości można znaleźć na stronie internetowej rządu: www.gov.pl/web/sport/nowa-sportowa-rzeczywistosc

 

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X