Duathlon XTB Lesznowola z okazji Święta Niepodległości

13 listopada br. w malowniczym lesie w Magdalence odbyły się pierwsze zawody w Gminie Lesznowola w Duathlon XTB, będące połączeniem biegu oraz jazdy na rowerze.
Zawodnicy musieli zmierzyć się z 2.5 kilometrową trasą biegową, 20 kilometrową trasą kolarską MTB oraz ponownie 5 kilometrami biegu.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska – Zastępca Wójta Gminy Lesznowola, Pan Rafał Skorek- Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola oraz radni Gminy Lesznowola Pani Wiesława Komorowska i Pan Łukasz Grochala.
Punktualnie o 11:00 wystartowało 60 zawodników i zawodniczek. Na początek uczestnicy musieli przebiec 2.5 km po leśnych dróżkach, na których było kilka piaszczystych podbiegów pod górkę. Następnie zawodnicy przesiedli się na rowery, a 20 kilometrowa trasa prowadziła po leśnych drogach. Ostatnim etapem był bieg po trasie na dystansie 5 km, który zawodnicy poznali już w pierwszym etapie zawodów.
Na linii mety jako pierwszy finiszował Tomasz Szala, mieszkaniec Nowej Iwicznej z wynikiem 01:08:39 sek. Wśród kobiet wygrała Dorota Czajkowska z wynikiem 01:25:51 sek.

Wszystkie wyniki dostępne pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results2013/

Po ukończeniu trasy każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posilił się gorącym żurkiem.
Imprezę zakończyła ceremonia dekoracji zwycięzców. Statuetki oraz nagrody wręczał Pan Rafał Skorek- Dyrektor CS oraz Radni: Ryszard Dusza i Łukasz Grochala.

Wyniki poszczególnych kategorii:
Kat. Open mężczyzn

 1. Tomasz Szala
 2. Paweł Kalinowski
 3. Kamil Karwat

Kat. Open kobiet

 1. Dorota Czajkowska
 2. Anna Jakubczak
 3. Karolina Kosińska

Kat. Masters 40+M

 1. Cezary Chmielewski
 2. Rafał Rychter
 3. Mateusz Kościelski

Kat. Masters 40+K

 1. Anna Jakubczak
 2. Elżbieta Mzyk
 3. Karolina Dąbrowska

Duatlhon XTB Lesznowola 2016

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X