Pierwsze zwycięstwo w II Lidze Siatkówki Kobiet!!!

Lepszej inauguracji sezonu w II lidze nasze siatkarki nie mogły sobie wymarzyć. Wczoraj w Łasku MUKS Krótka wygrała z doświadczonym zespołem Łaskovia 3:1!!

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Jednak od stanu 17:15 dla rywalek nie mogłyśmy poradzić sobie z przyjęciem zagrywki i skończeniem ataku. Nie pomogły czasy przy wyniku 20:15 i 22:15, oraz zmiany.
Pierwszy set przegrałyśmy 25:17
Jeśli ktoś pomyślał, że to będzie szybkie 3:0 dla Łasku to się bardzo pomylił. W drugiej odsłonie po trudnych zagrywkach naszej środkowej Marty Piekut prowadziłyśmy 9:3. Nie pomogły dwa czasy i pięć zmian w drużynie gospodyń, set zakończył się wynikiem 25:16.
W trzecim secie punktowe zagrywki rozgrywającej Agnieszki Witkowskiej sprawiły, że na tablicy widniał wynik 8:0 dla nas! Już wtedy było wiadomo, że nie jesteśmy beniaminkiem do bicia☺ Mimo odrobionych punktów (11:7) set zakończył się wynikiem 25:21.
W czwartej odsłonie Łaskovia wyszła na prowadzenie 11:8 i pokazała, że tak łatwo nie odda zwycięstwa. Wtedy na zagrywce pojawiła się nasza przyjmująca Agnieszka Gawlik i zmieniła wynik na 15:12 😀 Potem Marta Piekut również zapunktowała zagrywką i było 19:13. Gospodynie walczyły do końca, odrabiając straty na 23:19. Jednak to nie wystarczyło i mecz zakończyłyśmy wynikiem 25:20.

Gratulujemy Agnieszce Gawlik, która została wybrana MVP spotkania☺

Cały zespół spisywał się świetnie, w ataku wyróżniała się, a w obronie libero Paulina Snopkiewicz.
Skład zespołu:
nr 4 – Monika Lipińska-Jeziorowska
nr 5 – Aleksandra Sikorska
nr 6 – Agnieszka Gawlik
nr 7 – Anna Sulej
nr 8 – Michalina Godlewska
nr 9 – Agnieszka Witkowska
nr 10 – Marta Piekut
nr 11 – Michalina Tokarska
nr 13 – Ewa Podkalicka
nr 16 – Paulina Snopkiewicz
nr 20 – Paulina Kuźnia

Zapraszamy także na kolejny mecz, który odbędzie się 14.10. o godz. 16:00 w hali sportowej w Mysiadle, przy ul. Kwiatowej 28
mecz-muks-krotka

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X