Świetny występ lesznowolskich szkół na Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego w Piłce Ręcznej

W ostatnim tygodniu lutego w naszej gminie odbyły się Mistrzostwa w Piłce Ręcznej szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcy awansowali do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbyły się w pierwszym tygodniu marca. Jako pierwsi 2 marca w hali sportowej w Mysiadle grali chłopcy ze szkół podstawowych. Naszą gminę reprezentowali podopieczni Roberta Matyji ze szkoły z Mysiadła, którzy przy gorącym dopingu wygrali dwa mecze grupowe i w finale bezproblemowo pokonali Zalesie Górne. Następnego dnia również w Mysiadle rywalizowały dziewczęta ze szkół podstawowych. Podobnie jak u chłopców naszą gminę reprezentowała szkoła z Mysiadła, która trafiła na bardzo groźnego grupowego przeciwnika z Zalesia Górnego. Przez większość spotkania na tablicy wyników utrzymywał się wynik nie korzystny dla dziewcząt z Mysiadła (1:2), lecz w ostatniej minucie dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się dwukrotnie pokonać bramkarkę z Zalesia i awans do finału stał się faktem. W meczu o pierwsze miejsce, które było również bardzo zacięte Mysiadło pokonało szkołę podstawową z Piaseczna 4:3. Po dwudniowej rywalizacji w Mysiadle, zawody przeniosły się do Łaz. 4 marca rywalizowali chłopcy ze szkół gimnazjalnych. Dzięki zwycięstwu szkoły z Łaz w roku szkolnym 2014/15 na szczeblu powiatowym w tym roku nasza gmina mogła wystawić dwa zespoły. Podobnie jak w zawodach gminnych tak i w powiatowych w finale zmierzyły się szkoły z Łaz i Mysiadła. Gospodarze zawodów bez problemu wygrali finał, podobnie jak dwa spotkania grupowe. W piątek 5 marca przyszedł czas na rywalizację dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. Naszą gminę reprezentowały dziewczęta z Mysiadła, które zajęły 3 miejsce. Zawody nie oczekiwanie wygrał Prażmów, który pokonał Piaseczno w meczu o złoto. Bilans zawodów powiatowych dla naszej gminy przedstawia się następująco : 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy .

W zawodach na szczeblu międzypowiatowym naszą gminę reprezentować będą chłopcy i dziewczęta ze szkoły podstawowej z Mysiadła oraz chłopcy z gimnazjum z Łaz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach rozgrywek.

 

 

DSC_0052 DSC_0150 DSC_0210 DSC_0215 DSC_0254

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X