Wielki Finał Akcji Zima w Gminie Lesznowola

14 lutego w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle odbyło się uroczyste podsumowanie lesznowolskiej Akcji Zima. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 powitaniem gości przez Wójt Gminy Lesznowola Marię Jolantę Batycką-Wąsik oraz Dyrektora Centrum Sportu Rafała Skorka. „…Zapewne wszyscy woleliby inaugurację a nie finał Akcji Zima, ale wszystko co piękne szybko się kończy. Pozostają wspomnienia i inspiracja na kolejny rok” – powiedziała Wójt Gminy uroczyście otwierając Wielki Finał Akcji Zima 2016. Gośćmi specjalnymi i główną atrakcją wydarzenia byli siatkarze AZS Politechnika Warszawska z kapitanem drużyny Pawłem Zagumnym, trenerami oraz prezesem klubu – Marcinem Bancerowskim, którzy przekazali Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik pamiątkową koszulkę z autografami zawodników. Prezes AZS Politechnika Warszawska podziękował także Samorządowi Gminy Lesznowola oraz Dyrektorowi Centrum Sportu za współpracę i okazaną pomoc.
Nowoczesny obiekt, jakim jest hala sportowa w CEiS w Mysiadle, w niedzielne popołudnie przemienił się w boisko do piłki siatkowej i piłki nożnej oraz plac zabaw dla najmłodszych. Zawodnicy AZS Politechnika Warszawska przeprowadzili trening piłki siatkowej oraz konkursy: serwowania do celu i pomiaru prędkości serwisu. Chętni mogli również sprawdzić się w odbiorze zagrywki wykonywanej przez maszynę treningową. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe szaliki i gadżety klubu.
Dla miłośników piłki nożnej Centrum Sportu przygotowało konkurs celności strzału, siły strzału oraz mega piłkarzyki. Młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po konkursach odbył się wielki mecz Bumper Ball pomiędzy drużynami z Łaz i z Mrokowa. Zmagania w wielkich dmuchanych kulach zakończyły się zwycięstwem chłopców z Łaz.
Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz wiele animacji, m.in. malowanie twarzy czy przeciąganie liny. Pielęgniarka Centrum Sportu przeprowadziła cieszący się dużym powodzeniem quiz medyczny z nagrodami, dotyczący pierwszej pomocy i zasad postępowania przy urazach.
Finał Akcji Zima zakończył się spotkaniem z Mistrzem Świata 2014 w piłce siatkowej Pawłem Zagumnym, który odpowiadał na pytania zebranych oraz podpisywał swoją książkę.
Ferie dobiegły końca i zapewne pozostaną na długo w pamięci naszych mieszkańców. Już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne ferie i Akcję Zima 2017.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Akcji Zima pod tym linkiem: zdjęcia a także na stronie AZS Politechnika Warszawska http://azspw.com/galerie/final-akcji-zima-mysiadlo/
Spotkanie z Pawłem Zagumnym:

Mecz Bumper Ball:

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X