Pogadanki medyczne dla klas I-III

W dniach 23-25 listopada br., pielęgniarka z Centrum Sportu przeprowadziła blok szkoleń dla uczniów klas I szkół podstawowych w Zgorzale oraz w Mysiadle na ul. Ogrodowej.
Temat pogadanek szkoleniowych to„ Bezpieczne zachowania w szkole, w domu i na dworze”. Celem szkolenia było przypomnienie i uświadomienie zagrożeń płynących z niebezpiecznych zachowań, w których możemy się znaleźć. Zrozumienie potrzeby właściwego zachowania się zgodnie z regulaminem szkoły, zasadami bezpieczeństwa na drodze, umiejętności bezpiecznej zabawy i przewidywania skutków swoich działań.
W tych dniach pielęgniarka CS prowadziła również szkolenia dla uczniów kl. II i III szkoły podstawowej w Mysiadle na temat „ Kształtowania prawidłowej sylwetki i dbania o własny wygląd”. Celem szkolenia było zwrócenie uwagi uczniów, jak ważne jest dbanie o prawidłową postawę ciała. Dzieci dowiedziały się jakie są przyczyny wad postawy oraz jak się chronić przed skutkami niewłaściwego dbania o kręgosłup. Zachęcono również uczniów do zapobiegania tym wadom poprzez prawidłowe siedzenie, aktywne odpoczywanie i dbanie o swoją sylwetkę nieprzerwalnie. Uczniowie zostali poinformowani, że bagatelizowanie najmniejszych nawet zaburzeń postawy, negatywnie wpływa na ich zdrowie i sprawność, a w przyszłości może przynieść bardzo niekorzystne w skutkach powikłania chorobowe.
Dzieci zarówno z kl. I, jak również II i III, bardzo chętnie odpowiadały na pytania i brały czynny udział w dyskusji.

SONY DSC
Pogadanka medyczna w Mysiadle
Pogadanka medyczna w Mysiadle
Pogadanka medyczna w Mysiadle
Pogadanka medyczna w Mysiadle
Pogadanka medyczna w Mysiadle

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X