Wystartowała Lesznowolska Liga Piłki Nożnej dla dzieci

W minioną sobotę w hali sportowej w Łazach rozpoczęła się długo wyczekiwana przez młodych piłkarzy Lesznowolska Liga Piłki Nożnej organizowana przez Centrum Sportu. Jest to już III edycja tych rozgrywek gdzie do czterech grup wiekowych zgłosiło się aż 25 drużyn. Cel jaki nam przyświeca to przede wszystkim szkolenie dzieci, popularyzacja piłki nożnej, propagowanie zdrowego stylu życia i integracja mieszkańców.
Jako pierwsi do rozgrywek przystąpili reprezentanci z roczników 2005 i 2004, łącznie 82 chłopców. Na pierwszy turniej w roczniku 2005 z różnych przyczyn nie dotarły dwa zespoły z Lesznowoli, tak więc między sobą mecz i rewanż grały UKS Orlęta Mroków, Akademia Lolek Łazy i FCB Akademia. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z FCB Akademia, a drugie UKS Orlęta Mroków.
W połowie mini turnieju odbył się konkurs żonglerki. Każdy zespół reprezentowało dwóch zawodników wybranych przez trenera, którzy walczyli o słodki upominek dla całego zespołu. Najlepszymi żonglerami okazali się chłopcy z Mrokowa, bramkarze: Szymon Makowski i Kacper Kurzepa.
W kategorii rocznika 2004 pierwszy mini turniej wygrali chłopcy z Akademii Lolek Łazy. Kolejne miejsca zajęły Orlęta Mroków, UKS Lolek Łazy, UKS Iwiczna i debiutujący zespół KS KR Sport Iwiczna.
Najbliższa kolejka Lesznowolskiej Ligi Piłki Nożnej odbędzie się 28 listopada, a rozgrywki zainaugurują roczniki 2008 i 2006.

[Best_Wordpress_Gallery id=”13″ gal_title=”LLH dla dzieci”]

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X