XII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

IMG_0317 DSC_1122 DSC_1124 DSC_1132 DSC_1149 DSC_1153 DSC_1185 DSC_1187 DSC_1209 DSC_1211 DSC_1215 DSC_1220 DSC_1222 DSC_1229 DSC_1234 DSC_1247 DSC_1252 DSC_1261 DSC_1267 DSC_1272 DSC_1277 DSC_1281 DSC_1329 IMG_0314W sobotę 20 lutego w hali sportowej w Mysiadle rozegrany został XII Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola oraz Mistrzostwa Mazowsza Juniorów/ek Młodszych.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wraz z Dyrektorem Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Rafałem Skorkiem, którzy gorąco powitali przybyłych gości: Radnego Gminy Lesznowola Jerzego Wiśniewskiego, Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Jacka Bulaka, Prezesa Mazowieckiego Związku Judo Dariusza Grochowskiego, V-ce Prezesów Mazowieckiego Związku Judo Jacka Biernata oraz Dariusza Boguszewskiego, a także Prezesa UKJ Iwiczna Artura Brzezińskiego, współorganizator imprezy.

Pani Wójt serdecznie przywitała sędziów, opiekę medyczną i przybyłych zawodników.

Do sportowej rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Lesznowola stanęło w dwóch kategoriach wiekowych 232 młodych zawodników i zawodniczek z wszystkich dzielnic Warszawy oraz Piaseczna, Halinowa, Nadarzyna, Sochaczewa, Płocka, Radomia, Mławy, Łap, Hajnówki i Białegostoku. Miejsce na podium w kategorii 55 kg zajął reprezentant Gminy Lesznowola – Jan Kurowski z UKJ Iwiczna.

W Mistrzostwach Mazowsza Juniorów/ek wzięło udział 91 zawodniczek i zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii 70 kg wywalczyła wychowanka klubu UKJ Iwiczna – Maria Bączek, która w pięknym stylu pokonała swoje rywalki na macie.

W niedzielę 22 lutego na hali w Mysiadle spotkali się najmłodsi zawodnicy Judo w I Lidze Warszawskiej Olimpiady Maluchów Funny Judo 2016. Startowało 400 zawodników i zawodniczek.

Wszystkim uczestnikom imprezy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!