XIV edycja Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

W ostatni weekend 3 i 4 lutego hala Centrum Sportu w Mysiadle zamieniła się w prawdziwe japońskie dojo. W celu przeprowadzenia sportowej rywalizacji rozłożono na parkiecie 460m tatami. W tak przygotowanej hali  rozegrany został XIV Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Organizatorami zawodów jak co roku było Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Uczniowski Klub Judo Iwiczna oraz Warszawsko Mazowiecki Związek Judo. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Pani Iwona Pajewska – Iszczyńska – Wice Wójt Gminy Lesznowola, Pan Rafał Skorek – Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Pan Sławomir Świtek – Radny Gminy Lesznowola oraz Pan Artur Brzeziński – Prezes UKJ Iwiczna.

W tegorocznej edycji turnieju wystartowało ogółem 288 zawodników i zawodniczek reprezentujących blisko 40 klubów, głównie z Warszawy i Mazowsza, ale byli również zawodnicy reprezentujący kluby z Bydgoszczy, Radomia, Hajnówki, Płocka, Lublina i Sochaczewa. Podczas całodziennych zmagań młodzi sportowcy i sportsmenki stoczyli łącznie blisko pół tysiąca  pojedynków, po których zwycięzcom rozdano 36 kompletów medali. Reprezentantami gminy Lesznowola  byli zawodnicy klubu UKJ Iwiczna. Najlepiej z nich zaprezentowali się Bartłomiej Bocian i Antonii Barnjak, którzy  w swoich kategoriach wywalczyli brązowe medale.

Równolegle z Turniejem o Puchar Wójta Gminy Lesznowola rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorek Młodszych, czyli sportowców w wieku do 17 lat. Łącznie, w 89 stoczonych walkach wyłoniono ośmiu mistrzów i siedem mistrzyń Mazowsza na 2018 rok.

W kolejnym dniu sportowych zmagań w Mysiadle, w niedzielę 4 lutego spotkali się najmłodsi zawodnicy, którzy wystartowali w I Lidze Warszawskiej Olimpiady Maluchów Funny Judo 2018. W trzech grupach wiekowych (rocznik 2008, 2009, 2010) startowało łącznie ponad 300 chłopców i dziewczynek. Zawodnicy i zawodniczki podzieleni na kategorie wagowe rywalizowali o zwycięstwo w swojej grupie. Wszyscy młodzi sportowcy biorący udział w niedzielnej rywalizacji zostali nagrodzeni medalami,  pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Najlepiej spośród zawodników reprezentujących gospodarzy, czyli UKJ Iwiczna zaprezentowali się Marcel Kik i Jan Barnjak, którzy w swoich kategoriach wywalczyli trzecie miejsca.

Podsumowanie dwudniowej imprezy wygląda imponująco. Do sportowej rywalizacji przystąpiło ogółem 668 zawodników i zawodniczek, którzy stoczyli łącznie ponad tysiąc pojedynków.

Sobotnim zmaganiom przyglądał się Polski Judoka, Mistrz Olimpijski z Atlanty, dwukrotny Mistrz Świata i trzykrotny Mistrz Europy -Pan Paweł Nastula, który uświetnił ceremonię dekoracji młodych judoków.

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Przyszłe wydarzenia

Wrzesień, 2020

30Wrz19:3020:30Fitness w Łazach

Ostatnie wpisy

X