XIV Spartakiada Przedszkolaków

Dnia 20 maja br. na stadionie w Lesznowoli odbyła się XIV Spartakiada Przedszkolaków organizowana przez Centrum Sportu w Gminie Lesznowola oraz Publiczne Przedszkole w Lesznowoli.
Do zawodów przystąpiło blisko 350 dzieci w wieku od 3 do 6 lat z publicznych przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Lesznowola.
Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od przemarszu uczestników- zawodników po bieżni lekkoatletycznej stadionu. Następnie krótkiego uroczystego otwarcia Spartakiady dokonali Pani Hanna Serwinek Dyrektor Przedszkola w Lesznowoli oraz Pana Rafał Skorek Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.
Po podzieleniu przedszkolaków na dwie grupy wiekowe zawody się rozpoczęły. Dzieci musiały poradzić sobie z takimi konkurencjami jak: bieg, bieg slalomem, bieg pod płotkiem lekkoatletycznym, rzut woreczkami do hula hop i skoki przez laski gimnastyczne. Każde przedszkole, ubrane w kolorowe koszulki z logo swojego przedszkola, przygotowało okrzyki sportowe i transparenty. Udział w zawodach był okazją do wspólnej zabawy i przyniósł dzieciom wiele radości i satysfakcji.
Kiedy sportowa część dobiegła końca dla przedszkolaków czekał poczęstunek oraz zabawy muzyczno- sprawnościowe przygotowane przez organizatorów.

Następna XV Spartakiada Przedszkolaków już za rok.

XIV Spartakiada Przedszkolaków
XIV Spartakiada Przedszkolaków
XIV Spartakiada Przedszkolaków

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X