Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego w naszej gminie

W dniach 15-28 marca 2022r.  w naszej gminie odbyły  się cykl zawodów o Mistrzostwo Powiatu Piaseczyńskiego Szkół Podstawowych w siatkówce i piłce ręcznej.

Przez pandemię Covid-19 na zawody siatkarskie na tym szczeblu czekaliśmy ponad 2 lata a rozpoczęliśmy dwudniowymi zawodami w mini siatkówce w Lesznowoli

W finale dziewcząt Lesznowola pokonała Mysiadło dzięki czemu naszej gminie przypadły złoto i srebro, a wśród chłopców zwyciężył Józefosław.

Trzeci i czwarty dzień zawodów siatkarskich odbył się w Mysiadle a rywalizowali uczniowie z klas VII-VIII.

Wśród dziewcząt złoto przypadło dziewczętom z Iwicznej, które w zaciętym finale pokonały Józefosław a w  meczu o 3 miejsce Lesznowola okazała się lepsza od szkoły z Konstancina.

Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy z Uwielin, a  Iwiczna zajęła 4 miejsce.

Na Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego w piłce ręcznej przyszło nam czekać trzy lata, a 4 dniowy cykl rozpoczęliśmy w Łazach od zawodów w mini piłce ręcznej.

Zasłużenie 1 m. przypadło SP4 Piaseczno, natomiast dziewczęta z Mysiadła pokazały charakter i zdobyły 3 miejsce.

Drugiego dnia zawodów w finale gospodarze Mysiadło pokonało Iwiczną i dwa najcenniejsze krążki przepadły naszej gminie.

Rozgrywki dziewcząt z klas VII-VIII odbyły się w Mrokowie, a finale spotkały się dwie szkoły z Piaseczna w, których lepsze okazały się uczennice z SP 4.

3 miejsce przypadło dziewczętom z Łaz, które w bezpośrednim meczu pokonały Mroków.

Ostatni dzień zawodów to czas kiedy do rywalizacji stają chłopcy z klas VII-VIII i rozegraliśmy w Mysiadle.

Podobnie jak w młodszej kategorii wiekowej w finale zmierzył się dwie nasze ekipy: Mysiadło i Iwiczna, która po zaciętym meczu musiała uznać wyższość gospodarzy.

Po zakończeniu zawodów medale wręczał Pan Rafał Skorek- Dyrektor Centrum Sportu w Gm. Lesznowola oraz Pani Monika Rutkowska- Dyrektor SP. Mysiadło.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów podczas zawodów na szczeblu między powiatowym.