PICKLEBALL

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z Pickleball’a w Mysiadle.

Zajęcia prowadzić będzie Pan Tomasz Gonsiorczyk – jeden z ambasadorów pickleball’a w Polsce.

Informacje i zapisy:

Kontakt: 696920970

Czym jest pickleball ? 

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe lub deblowe rozgrywane są zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką. 

Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki przy grze w pickleball jest 3 razy mniejsza, podobnie jak pole do gry, które jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi. Pickleball to doskonały wybór dla osób, dla których tenis jest (bądź był w przeszłości) zbyt wymagający fizycznie.

Dlaczego pickleball?

Pickleball to dynamiczny sport rakietowy z szybkimi zwrotami akcji, ekstremalnie łatwy do nauczenia się, lecz bardzo wymagający dla tych, którzy chcą go opanować na mistrzowskim poziomie. Sama gra dostarcza niesamowicie dużo frajdy grającym.

5 powodów, dla których pickleball jest tak „zaraźliwy”:
  1. Niewielkie dystanse, żeby dobiec do piłki.

  2. Długie wymiany – w przeciągu 5 sekund możesz odbić piłkę nawet po kilka razy!

  3. Wolniejsza piłka – dzięki otworom w piłce możesz ją uderzyć naprawdę mocno, ale nie poleci ona tak daleko, jak piłeczka tenisowa. Dlatego w czasie meczu dochodzi do super szybkich wymian wolejowych, które są esencją tej gry!

  4. Niewielki dystans między zawodnikami po obu stronach siatki – umożliwia częste interakcje słowne w czasie gry.

  5. O zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale raczej opanowanie i strategia. Z tego właśnie powodu 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.

 

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X