Finał Mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

W dniach 18-19 maja br. w hali Centrum Sportu w Mysiadle odbył się Finał Mistrzostw Mazowsza w mini siatkówce dziewcząt i chłopców – podsumowanie wielotygodniowych zmagań młodych siatkarek i siatkarzy. Organizatorami zawodów byli: Gmina Lesznowola, Centrum Spotu w Gminie Lesznowola, Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej oraz UKS Lesznowola.  Od wielu miesięcy zawodnicy i zawodniczki z  całego Mazowsza przygotowywali się do tego wielkiego święta siatkówki, który zakończył się wyłonieniem najlepszych zespołów w każdej kategorii wiekowej. Trzy pierwsze miejsca z każdego przedziału wiekowego zapewniły sobie przepustkę do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 28-30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Na hali Centrum Sportu w Mysiadle setki zespołów rozegrało swoje mecze. Ten weekend był zwieńczeniem ciężkiej pracy wszystkich siatkarek i siatkarzy oraz ich trenerów.

Pierwszego dnia rywalizowały ze sobą trójki chłopców oraz czwórki dziewcząt. Z Gminy Lesznowola najwyższy wynik uzyskały dziewczęta z klubu MUKS „Krótka” Mysiadło zajmując 7 miejsce. Zwyciężyły po emocjonującym, 3-setowym finale dziewczęta z klubu, Dębina Nieporęt.

Drugiego dnia rywalizowały ze sobą trzyosobowe zespoły dziewcząt i czteroosobowe drużyny chłopców. Z Gminy Lesznowola tego dnia startowały dziewczęta z klubu MUKS „Krótka Mysiadło”, które uplasowały się na 4 miejscu oraz dziewczęta UKS Lesznowola zajmując
5 miejsce

Ceremonii wręczenia nagród dokonali: Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola – Pan Rafał Skorek, Prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej – Pan Jarosław Miałkowski,  Pani Dorota Papuda – Sekretarz zarządu MWZPS oraz drugiego dnia rozgrywek Pani Agnieszka Sola-Manowska – Radna Gminy Lesznowola

Szczegółowe wyniki wszystkich spotkań znajdują się pod adresem: https://mwzps.pl/minisiatkowka/

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X