UKS Lesznowola wicemistrzem Polski w siatkówce plażowej

W dniach 5-7 lipca br. w Kołobrzegu odbył się Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju uczestniczyły zespoły z całej Polski i nie zabrakło oczywiście naszych lesznowolskich przedstawicieli z UKS Lesznowola i MUKS Krótka.

W kategorii U-11 dziewcząt srebrne medale zawisły na szyjach Janiny Sawczuk i Marii Rybak z UKS Lesznowola. Również w tej samej kategorii  na 7-8 miejscu zostały sklasyfikowane Zosia Bieleń i Maja Śmigasiewicz (MUKS Krótka), które przegrały zaledwie dwa spotkania z mistrzem i ww. wicemistrzem turnieju.

W kategorii U-11 chłopców Filip Zreda i Dawid Szlachciarski UKS Lesznowola zajęli miejsca 9-12. Chłopcy zaś, zostali wyróżnieni Nagrodą Fair Play. Wyróżnienie dotyczyło popularyzacji „czynu czystej gry”. Po ogłoszeniu na ich korzyść walkowera zgodzili się rozegrać zaległy mecz. Ostatecznie go przegrali 1:2 i nie awansowali do fazy medalowej.