Biegiem po Dynię już po raz piąty

W sobotę 12 października w Gminie Lesznowola już po raz piąty odbył się „Bieg po Dynię”, któremu towarzyszyło lesznowolskie święto dyni.
Imprezę otworzył Zastępca Wójta Gminy Lesznowola Pan Mirosław Wilusz, który z radością przywitał wszystkich zgromadzonych biegaczy.

Jak co roku w roli spikera wystąpił Tomasz Brzeziński, który swym głosem zagrzewał zawodników do biegu.

Pierwsze wystartowały dzieci, które w różnych kategoriach wiekowych miały do pokonania dystans od 100 do 1000 metrów. W tym roku odwiedziła nas bardzo liczna grupa dzieci – 267 osób, a każde z nich  na mecie otrzymało pamiątkowe medale w kształcie dyni.

Punkt 12 –sta wystartował Bieg Główny na dystansie 1 mili. 70 biegaczy miało do pokonania ponad 5 okrążeń lesznowolskiego stadionu. Zawodników podzielono na cztery grupy. Jako pierwsze wystartowały kobiety (31 pań),a w pozostałych trzech grupach mężczyźni (39 panów). Pogoda dopisała, a bieżnia stadionu w Lesznowoli zapełniła się pomarańczowymi koszulkami.

Po wyczerpującym biegu na wszystkich zmęczonych biegaczy czekała pyszna zupa dyniowa przygotowana przez organizatorów imprezy.

Zwycięzcami zostali:

Wśród Pań, pierwsze miejsce zajęła Anna Jakubczak – Pawelec, drugie Aleksandra Karolczuk, zaś trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Majcher.

Z najlepszym czasem wśród Panów przybiegł Jakub Salomonowski (00:04:46,47), zaraz po nim na mecie pojawił się Daniel Żochowski, a ostatnie miejsce podium czekało na zawodnika anonimowego.

Statuetki i nagrody wręczał Zastępca Wójta Gminy Lesznowola Pan Mirosław Wilusz oraz Radna Gminy Lesznowola Pani Marta Maciejak.

Równolegle z imprezą biegową odbywało się lesznowolskie święto dyni, podczas którego przeprowadzono m.in.  konkurs na najładniej pomalowaną dynię. Dodatkową atrakcją był pokaz carvingu, czyli rzeźbienia w dyni i innych warzywach.

Bieg po Dynię w dobrym stylu przeszedł do historii, gratulujemy wszystkim uczestnikom  i zapraszamy za rok.

Składamy podziękowania Dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Woli  za pomoc w organizacji Biegu.

Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia z wydarzenia, dostępne są na www.datasport.pl.

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X