Chudnijmy Razem z Lesznowolską Grupą Wsparcia

Gmina Lesznowola pozyskała środki z Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 na stworzenie 6 grup wsparcia dla osób z otyłością w wieku od 10 do 50+ lat. W ramach projektu planowane są  m.in. grupowe warsztaty z dietetykiem i psychologiem, wizyty konsultacyjne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe z trenerem oraz darmowe karnety basenowe. 

Rekrutacja do II edycji projektu ruszyła 8 września br.
i potrwa do 15 września br.

Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem uczestnika projektu można złożyć osobiście w formie papierowej w pokoju nr 108 w Urzędzie Gminy Lesznowola ul. GRN 60, 05-506 Lesznowola lub własnoręcznie podpisane skany formularza i oświadczenia przesłać na adres infoue@lesznowola.pl.

Formularze dostępne są na stronach internetowych Szpitala św. Anny w Piasecznie, Centrum Sportu, Urzędu Gminy Lesznowola oraz w siedzibie Urzędu Gminy Lesznowola, pok. 108. O wpisaniu na listę osób wstępnie zakwalifikowanych decyduje kolejność napływania formularzy zgłoszeniowych, natomiast o uczestnictwie ostatecznie zadecyduje lekarz, który potwierdzi informacje zawarte w zgłoszeniach oraz określi wskazania bądź przeciwwskazania do wzięcia udziału w programie.
Celem projektu jest podniesienie stanu wiedzy na temat konsekwencji otyłości, znajomości zasad prawidłowego żywienia oraz wprowadzenie trwałych zmian w nawykach żywieniowych mieszkańców Gminy Lesznowola – dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów oraz uczestnictwo w zajęciach sportowych z pewnością zmotywuje zainteresowanych do pracy nad zmianą dotychczasowego stylu życia w celu poprawy ich stanu zdrowia. W projekcie weźmie udział nie mniej niż 60 mieszkańców Gminy Lesznowola i zakłada on stworzenie sześciu grup wsparcia dla osób z potwierdzoną otyłością. Pierwsze 30 osób rozpocznie warsztaty już od września.

Realizacja 12-to tygodniowego programu dla każdego z uczestników rozpocznie się od indywidualnych wizyt konsultacyjnych w szpitalu św. Anny w Piasecznie, obejmujących przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, wykonanie analizy składu ciała i przekazanie zaleceń.

W ramach planowanych działań każdy uczestnik grupy wsparcia dla osób z otyłością weźmie udział w:
– 12 grupowych spotkaniach z dietetykiem,
– 4 spotkaniach grupowych z psychologiem,
– 2 warsztatach kulinarnych,
– 12 zajęciach sportowo rekreacyjnych z trenerem,
oraz otrzyma karnet na basen i indywidualnie dopasowany 14-to dniowy plan żywienia.

Nie zabraknie również miłych niespodzianek.

Projekt „Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością w Gminie Lesznowola” skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Lesznowola w wieku od 10 do 50+ lat, którzy mają potwierdzoną otyłość bez względu na płeć i status społeczny. Jak powszechnie wiadomo dla osób odchudzających się niezwykle ważne jest wsparcie ze strony ludzi borykających się z podobnym problemem.

Kwota dofinansowania to 50 tys. zł.

Pliki do pobrania:
– Formularz zgłoszeniowy (PDF)
– Oświadczenie Uczestnika Projektu (PDF)
– Regulamin rekrutacji i uczestnictwa (PDF)

plakat-ii-edycja

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X