II Lesznowolskie Prezentacje Modelarskie

W dniu 17 marca 2024 roku w Centrum Sportu w Gminie Lesznowola przy ul. Kwiatowej 28 odbyły się II Lesznowolskie Prezentacje Modelarskie.

Organizatorem był Klub Sportowy Stowarzyszenie Modelarzy RConLine Nowa Wola oraz Centrum Sportu w Gminie Lesznowola.

Prezentacje odbyły się pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Lesznowola – Marii Jolanty Batyckie- Wąsik, która odwiedziła halę sportową w Mysiadle i z wielkim zainteresowaniem obejrzała prezentowane modele.

KSSM RConLine Nowa Wola prezentował swoje osiągnięcia sportowe w klasach zdalnie sterowanych ślizgów elektrycznych, modele ślizgów elektrycznych wykonywane samodzielnie przez modelarzy stowarzyszenia pod opieką instruktorów i czynnych zawodników. Po raz pierwszy młodzi adepci oraz widzowie chętni do sprawdzenia swoich umiejętności mieli możliwość popływać zdalnie sterownymi modelami w basenie jaki został rozstawiony na hali. Prezentowano również modele redukcyjne statków i okrętów wykonywanych w modelarni.

Ponadto odbywały się pokazy ultra lekkich modeli latających, modeli RC samochodów wyścigowych, modeli na torze wykładzinowym drift i terenowym. Modele RC ciężarówek, zestawów TIR, maszyn budowlanych.  Rozstawiono jedną z najbardziej okazałych makiet kolejowych. Prezentacja nie ominęła modeli redukcyjnych okrętów, statków i holowników morskich. Większość wystawców udostępniała modele szkoleniowe do pierwszych prób z aparaturą zdalnego sterowania. Modelarnia lotnicza zorganizowała krótkie warsztaty z których młodzicy i juniorzy wychodzili z samodzielnie wykonanymi prostymi modelami rzutek, samolotów.

W II Lesznowolskich Prezentacjach Modelarskich udziału wzięło kilkudziesięciu wystawców, prezentowano kilkaset modeli.

Dziękujemy za niezapomniane wrażenia!

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X