Nowe zasady bezpieczeństwa w sporcie

7 listopada weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W świetle nowych regulacji bezpieczeństwa, wprowadza się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy.

Jednak wyżej wymienione zmiany nie odnoszą się do indywidualnych aktywności polegających na bieganiu lub jeździe na rowerze (osoby te zobowiązane są do zakrywania ust i nosa).

Powyższy zakaz nie dotyczy również zorganizowanych zajęć sportowych.

Zakaz nie dotyczy także sportów, których jednym z elementów jest bieganie (np. piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka itp.).

Pozostałe regulacje w obszarze sportu pozostają bez zmian, co oznacza:

  • Współzawodnictwo i wydarzenia sportowe – bez udziału publiczności

Wydarzenia sportowe, współzawodnictwo sportowe i zajęcia sportowe w całej Polsce odbywają się bez udziału publiczności.

  • Zajęcia, wydarzenia sportowe oraz współzawodnictwo sportowe – liczba uczestników bez zmian

W zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

Zajęć i wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego nie dotyczy zakaz organizowania zgromadzeń. Nie stosuje się tu również odnoszącego się do zgromadzeń limitu uczestników wynoszącego 5 osób.

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X