Biegiem po Dynię po raz siódmy

W niedzielę 17 października już po raz siódmy odbył się Bieg po Dynię wraz z towarzyszącym mu Lesznowolskim Świętem Dyni.

Oficjalnego otwarcia dokonali Wice wójtowie Mirosław Wilusz i Marcin Kania, Radny Jerzy Wiśniewski oraz Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Rafał Skorek.

Jako pierwsze wystartowały najmłodsze dzieci, przy gorącym dopingu rodziców pokonały dystans 100 metrów. Trochę starsze,  z roczników 2014-2011 miały do pokonania dystans 300 metrów, a z rocznika 2009-2010 600 metrów. Najdłuższy odcinek  1000 metrów przeznaczony był dla młodzieży urodzonej w 2007 i 2008 roku.

Nowym akcentem siódmej edycji Biegu po Dynię był start podopiecznych Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie”, dzieci z ciężkimi wadami ortopedycznymi, które co prawda na razie w małej ilości 5 osób pokonały dystans około 100 metrów.

Aby tradycji stało się zadość, na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal w kształcie dyni.

Dekoracja osób, które wywalczyły miejsce na podium odbyła się przed biegiem głównym. Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki i dynie z rąk Wójt Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik, Skarbnik Marty Sulimowicz oraz Radnego Jerzego Wiśniewskiego.

Bieg Główny na dystansie 5 km wystartował o godzinie 12.00 i pilotowany był przez oryginalny samochód w kolorze dyniowym, za co dziękujemy firmie MM Cars. Zadowoleni uczestnicy z uśmiechem na twarzy, tym razem w czarnych koszulkach z pomarańczową dynią opuścili Stadion Lekkoatletyczny w Lesznowoli kierując się na drogi gminne.

Na czas biegu trasa została zabezpieczona przez OSP Nowa Wola oraz Komendę Powiatową Policji w Piasecznie, dzięki czemu nasi zawodnicy mogli bezpiecznie poruszać się po drogach. Serdecznie dziękujemy jednostkom, na których pomoc zawsze możemy liczyć! Składamy podziękowania Dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Noblistów Polskich w Lesznowoli za pomoc w organizacji Biegu, opiece medycznej IZI -MED., która czuwała nad naszymi zawodnikami oraz kibicom, którzy na trasie biegu dopingowali naszych biegaczy.

W tegorocznym Biegu po Dynię wzięło udział aż 447 osób, które po wyczerpującym starcie posiliło się pyszną zupą dyniową.

Już o 13 mogliśmy nagrodzić zwycięzców Biegu głównego. Nagrody wręczali: Marta Sulimowicz – Skarbnik Gminy Lesznowola, Marzena Chmiel – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Jacek Arendarski – Prezes Mazowieckiego Związku pracodawców w Gminie Lesznowola.

Siódmą edycję Biegu po Dynię oficjalnie zakończył Wice Wójt Marcin Kania, gratulując wszystkim uczestnikom  i zapraszając za rok do Lesznowoli.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie : https://wyniki.datasport.pl/results3446/?fbclid=IwAR1xSnuK9084ZsxbGPi3PuczzvA80eLk9WgpMUsZgTN_Q_wCcQW53knk0zE

 

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X