OTM Lesznowola Mistrzami Świata w Mini Piłce Ręcznej

W niedzielę 27 listopada w hali MOSiR w Rudzie Śląskiej odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w Mini Piłce Ręcznej. Data turnieju nie była przypadkowa. Od niedzieli pozostanie równo 45 dni do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Polsce i w Szwecji. W zawodach udział brało 18 drużyn – około 180 uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej z całej Polski podzielonych na 3 grupy. Losowanie grup prowadził Sławomir Szmal. Każda drużyna miała reprezentować 18 nacji. Lesznowolskiemu Klubowi przypadło reprezentowanie Polski. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Dirsche Iga, Górecka Zofia, Matyja Dawid, Drozd Szymon, Obrusiewicz Mateusz, Kujawski Maksymilian, Smoliński Tymon, Kujawski Maksymilian, Tyburski Marcel i Klepacki Błażej. Rozgrywki były przeprowadzane na zmniejszonych boiskach o wymiarach 12 x 20 m. Łącznie rozegrano 63 mecze na trzech boiskach.

„Na turnieju rozegraliśmy 7 meczów – 5 meczów w grupie, 2 mecze w małym finale. Trafiliśmy jak się okazało do bardzo silnej grupy. Mecz otwarcia rozpoczęliśmy od przegranej
z Holandią 8:9. Kolejne 4 spotkania wygraliśmy z: Tunezją, Koreą Południową, Argentyną
i Słowenią. O awansie z grupy decydowały bramki pomiędzy 3 zespołami, które zanotowały jedną porażkę w meczach w grupie. Mieliśmy najlepszy bilans +3, Słowenia 0, Holandia -3. Ciekawostką było, że w ostatnim meczu OTM Lesznowola grał z liderem grupy Słowenią, niezwyciężoną dotychczas drużyną. Jak się okazało później był to najlepszy mecz
lesznowolan na turnieju, wygrany 4 bramkami.

Po awansie z 1 miejsca trafiliśmy do grupy z Islandią i Hiszpanią – zwycięzców pozostałych grup. W pierwszym meczu pokonaliśmy Islandię 9:8 (2 miejsce w turnieju)
i Hiszpanię 15:8 (3 miejsce) i zostaliśmy Mini Mistrzami Świata w piłce ręcznej dzieci” – Relacjonuje trener OTM Lesznowola – Pan Robert Matyja.

 

Gratulujemy zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X