Wielki Finał Superligi Tenisa Stołowego „Wschodzący Białystok”

4 czerwca br. w hali sportowej w Mysiadle odbył się Wielki Finał Superligi Tenisa Stołowego „Wschodzący Białystok”.
Mistrzem w sezonie 2015/2016, została ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, która w finale pokonała 3:1 KS Dekorglass Działdowo.
Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Tang Penga z Wang Yangiem i zakończyło się wynikiem 3:1.
W drugim starciu spotkali się Kaii Yoshida i Patryk Chojnowski. Walka była bardzo wyrównana, jednak w trzech setach lepszy okazał się zawodnik Kaii Yoshida.
O pozostanie w grze zespołu z Działdowa walczył Jiri Vrablik, który zwyciężył z Patrykiem Zatówką 5:2.
Zwycięstwo Vrablika doprowadziło do rozegrania czwartego starcia, które było pojedynkiem liderów obu drużyn, Tang Peng – Kaii Yoshida. Kaii Yoshida zwyciężył, a w obozie z Grudziądza wybuchła euforia i rozpoczęło się świętowanie sukcesu. Triumf ASTS Olimpii-Unii stał się faktem.
Podczas przerwy finałowego meczu Wchodzący Białystok Superligi w Lesznowoli, został przekazany stół tenisowy firmy Cornilleau dla Fundacji SYNAPSIS. Nagroda na szczytny cel, została ufundowana przez firmę BACHA SPORT, a odebrał ją Dyrektor Centrum Sportu w Gminie Lesznowola Pan Rafał Skorek.