Wrzesień na sportowo

W połowie września na Orliku w Łazach wystartowała tradycyjnie Lesznowolska Liga Piłki Nożnej. Tej jesieni dedykowana jest rocznikom 2012/13. Występuje w niej 7 drużyn z naszej gminy oraz gościnnie Victoria Głosków. Drużyny podzielone są na dwie grupy, a każdy mecz trwa godzinę. Liga zakończy się 20 października br., po czym rozpocznie się długi zimowy sezon halowy.

Także 20 września w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego odbyły się zawody na szczeblu gminnym w indywidualnych biegach przełajowych oraz piłce nożnej klas VII i VIII. W Mistrzostwach Gminy Lesznowola w Piłce Nożnej wystartowały szkoły z Mysiadła, Nowej Iwicznej, Mrokowa oraz Lesznowoli. W kategorii dziewcząt najlepsze były uczennice z SP Lesznowola, natomiast wśród chłopców SP Mroków.

Pierwszy termin zawodów w biegach przełajowych ze względu na jesienną aurę został odwołany. W piątek na pograniczu Magdalenki i Lesznowoli uczestników zawodów przywitało piękne wrześniowe słoneczko. Dzieci i młodzież biegała na dwóch dystansach: 800 m i 1000 m. W zawodach powiatowych najliczniej reprezentować nas będą uczniowie z Nowej Iwicznej, których zakwalifikowało się 15-stu, z Mysiadła 14 stu, Mrokowa 9-ciu i Łaz 6-ściu .

Piłkarze i piłkarki na zawody powiatowe pojadą do Góry Kalwarii natomiast biegi przełajowe odbędą się na malowniczych ,,Górkach Szymona’’.

Życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy kciuki.

Podziel się tym wpisem z innymi:
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
X