Pickleball

Czym jest pickleball ? 
Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe i deblowe rozgrywane są na otwartym powietrzu lub pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania polimerowej piłeczki nad siatką. Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki i kort do gry są 3 razy mniejsze niż w tenisie. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi.
5 powodów, dla których pickleball jest tak „zaraźliwy”:
  1. Niewielkie dystanse, żeby dobiec do piłki;
  2. Długie wymiany – w przeciągu 5 sekund możesz odbić piłkę nawet po kilka razy;
  3. Wolniejsza piłka – dzięki otworom w piłce możesz ją uderzyć naprawdę mocno, ale nie poleci ona tak daleko, jak piłeczka tenisowa. Dlatego w czasie meczu dochodzi do superszybkich wymian wolejowych, które są esencją tej gry;
  4. Niewielki dystans między zawodnikami po obu stronach siatki – umożliwia częste interakcje słowne w czasie gry;
  5. O zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale raczej opanowanie i strategia. Z tego właśnie powodu 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.
Informacje i zapisy Tomasz Gonsiorczyk: 602 419 304

 

X